VZDUCH A JEMNOST PASTELU

Nechte se okouzlit okamžikem,

malujte si bublinky…

Dnes Vám přinášíme inspiraci křehkou a lehkou jako vánek. Budeme si hrát s elementem vzduchu. Již jste se dozvěděli, jak malovat s barvami prostřednictvím námětů dvou živlů, elementu vody a ohně. Avšak jak ztvárnit třetí pozemský živel, vzduch, který je průhledný? Namalujeme si tedy něco, co letí vzduchem, je to lehounké, průhledné a naplněné jedním fouknutím.

Jak namalovat průsvitný efekt bublin?

Technikou roztírání barev prsty docílíte krásně měkkých přechodů barev a velice jemného stínování. Při malování nezabarvěte celou bublinu. Její střed nechte prázdný, bez barev, zkrátka průsvitný.

Stínování pomocí prstů přes šablonu Vám přinese nejen krásný viditelný efekt, ale také radostný pocit, který člověk zažívá, když se mu podaří vyfouknout mýdlovou bublinu. Malování se šablonami je obdobně snadné a hravé.

Jak vytvořit dojem prostoru?

Zapamatujte si princip: Co je vepředu, vidíme velké, co je vzadu, vidíme malé. Různě velké kruhy namalované na obrázku vytváří dojem letících bublin v prostoru.

Bublinky jsoukřehké jako naše pocity

Díky tomu, že se při malování dotýkáte obrazu svými prsty, doslova ho hladíte, přenášíte tím do obrazu své pocity, emoce i temperament. Pastel je schopen reagovat na cit našich prstů a zachytit tak jedinečný rukopis našeho srdce i naší duše. Pastel ve své měkkosti dokáže vnímat naše nejkřehčí pocity. Vyjádřete své pocity v bublinách.

LETÍCÍ BUBLINY

Výtvarné cvičení pro pocit lehkosti

Malování bublinek je velmi snové. Vyzkoušejte si snadné malování s papírovými šablonami, které si sami vyrobíte. K malování budete kromě kříd potřebovat také kružítko, nůžky, lepicí pásku a plastickou gumu. Na malování použijte papír ve tvaru čtverce. Připravte si i menší papíry na šablony. Předlohu si můžete stáhnout v e-knize.

Namalovali jste si obraz křehké pomíjivosti.

Po celou dobu jste jemně hladili obraz. Nyní pohlaďte své ruce a uvědomte si cit, který v nich máte. Poděkujte za to, že můžete tvořit.

Tato křehká mandala, která má název Květ poznání, je podobně průsvitná jako bublinky. Byla vytvořena technikou suchého pastelu a šablon. Naleznete ji v e-knize Zářící mandaly z kurzu Mandala II, která Vám odhalí techniku malování mandal se šablonou a princip, jak udržet souměrný tvar mandaly bez použití pravítka.

P.S.

Některé chvíle v životě jsou jako bubliny,

jsou velmi krásné, ale vydrží jen krátce.

A aby tento citát nekončil smutně,

radím Vám: Pořiďte si více bublifuků.

Mnoho duhových bublinek do všedních dní Vám přeje

Vaše výtvarnice COGYBOOKS